En İyi Versiyonum


Her genç gibi ben de şu sıralar hayatımı düzene koyma ve kendine yatırım yapma dönemindeyim. Bu noktada elimde ne olduğunu ve neler üzerine gidebileceğimi düşünmeye başladım ve konuyla ilgili birkaç karar aldım. Bunları burada paylaşmak istiyorum.

Öncelikle elimdekileri bir listelemek istedim. Güçlü veyahut da iş görür durumda olduğumu düşündüğüm konuların bir listesini çıkartmak istedim. Elimdekiler şunlar:

 1. Güçlü bir hafızam var.
 2. 2 yabancı dil biliyorum, hayatımın birçok alanında işime yarayabilir
 3. Genel kültürüm idare eder seviyede, birçok farklı konuda konuşabiliyorum. Ancak yine de buraya da biraz el atabilirim.
 4. Bazı eğlence aktivitelerinde fena değilim. Bilardo, bowling, masa tenisi, satranç fena olmadığım oyunlar. Arkadaş ortamında bu aktivitelerden birisi yapılmak istendiğinde ayak uydurabiliyorum.
 5. Yaptığım işte teknik anlamda iyiyim.
 6. Hızlı öğrenebiliyorum.

İlk aklıma gelenler bunlar. Şimdi bir de geliştirmek istediğim ya da eksik olduğum konulara bakalım.

 1. Vücudum özelinde çok ciddi şekilde çalışmam lazım.
 2. Her ne kadar birçok konuda konuşabiliyor olsam da yine de çok eksik olduğum birçok konu var. Örneğin tarih ve ekonomiden hiç anlamam. Bu konularda biraz daha kendimi geliştirmeliyim.
 3. Sesimi ve nefesimi daha etkili, doğru ve güçlü şekilde kullanmayı öğrenmeliyim. Şu anda biraz ”az ciddi” ve çocuksu bir ses tonuna sahibim.
 4. Para yönetimi konusunda rezil haldeyim.
 5. Zaman yönetimi konusunda daha da rezil haldeyim.
 6. Çok da özgüvenli bir insan olduğum söylenemez. Bu konuda da biraz çalışmam gerektiğini düşünüyorum.

Bu konulardan bazılarını önceliklendirmek suretiyle hepsi üzerine birtakım çalışmalar yapmaya karar verdim.

Öncelikle işe sporla başladım. Genelde çalıştığım ofisin hemen yakınında spor salonumun bir şubesi var ve ben de çok yoğun olmadığım her gün gidip güzelce spor yapıp arkasından da sağlam bir yemek yemeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum.

Bu eksik olduğumu düşündüğüm konular ve daha başka birçok farklı konuyla ilgili çeşitli videolar izlemeye ve kitaplar okumaya karar verdim. Ayrıca bu okuduğum kitaplardan ve izlediğim videolardan öğrendiğim bilgileri kısa blog yazıları formatında yayınlamayı düşünüyorum. Hem belki böylece başkalarına da biraz faydası dokunmuş olur bu dönüşüm sürecimin.

Ses ve nefes eğitimi için şan dersleri almaya başladım. Ayrıca bunun haricinde de bir miktar müzik eğitimi alıyorum ki müzik hakkında da biraz konuşabilecek kadar bilgim olsun. Kim bilir, belki ileride bir enstrüman çalmayı da öğrenirim.

Şimdilik yaptıklarım ve yapmayı planladıklarım bunlar. Zaman ve para yönetimi konusunda henüz ne yapabileceğimi tam olarak bilmiyorum. O yüzden şimdilik o konu hakkında herhangi bir şey yazamayacağım.

Peki ben bunları neden anlattım?

Her şeyden önce tekrar blog yazmaya başlamayı istiyordum ve bu yeni projemi (olabilecek en iyi versiyonum projesi) sizlere tanıtmak istedim. Bunun haricinde de belki birilerine ilham veya motivasyon kaynağı olabilir diye düşündüm. Belki bu yazıyı okuyan bir başka insan da bu yazdıklarımı görüp olabilecek en iyi hali olmaya karar verip harekete geçer.

Bundan sonraki yazılar artık kişisel yazılar olmaktan biraz çıkıp daha çok genel kültür üzerine olur diye tahmin ediyorum. Bu bilgiyi de paylaşmak istedim.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

İyi günler dilerim.


Leave a Reply

Your email address will not be published.